پایگاه دانش علوم کامپیوتر و مهندسی نرم‌افزار - sref.ir

مسئله‌های چالشی برنامه‌نویسی، داده‌ساختارها و الگوریتم‌ها

پل‌های ارتباطی

راه اندازی آردوینو در ویژوال استودیو

اگه تجربه کار در محیط (IDE) ویژوال استودیو را داشته باشید، احتمالا به قدرت بی نظیر ویرایشگر آن پی برده‌اید و دوست دارید که برنامه‌های سایر زبانها را نیز در این ویرایشگر قدرتمند بنویسید. این امکان برای اکثر زبانهای غیر مایکروسافتی مانند پایتون، آردوینو و... براحتی قابل انجام است.

کافی است از افزونه Visual Micro استفاده کنید. جهت دانلود آن می‌توانید یا به صفحه دانلود در سایت رسمی آن بروید و یا اینکه مستقیما از فروشگاه ویژوال استودیو دانلود کنید.

پس از دانلود فایل vsix باید آن را بر روی ویژوال استودیو نصب کنید. مراحل نصب بسیار آسونه و در واقع کاری جر اجرای فایل دانلود شده انجام نمی‌دهید. اگر بدرستی نصب شود در ویژوال استودیو گزینه‌هایی برای ایجاد پروژه آردوینو افزوده خواهد شد:

با این کار می‌توان از قابلیتهای محیط قدرتمند ویژوال استودیو در طراحی برنامه‌های آردوینو بهره برد. یکی از این قابلیت‌های مهم، امکان استفاده از لیست‌های هوشمند (IntelliSense) است که اطلاعات مفیدی در مورد نحوه کار توابع و آرگومانهای دریافتی ارائه می‌دهد:

ویرایشگر محیط آردوینو فاقد بسیاری از این امکانات می‌باشد و تجربه کاربری و برنامه‌نویسی در آن بسیار ابتدایی است. به هر حال اگر همه منوهای مربوط به آردوینو را فعال کنید، بعنوان یک IDE کامل و جامع می‌توان ویژوال استودیو را بکار گرفت و تمامی عملیات مربوط به ایجاد و مدیریت پروژه، برنامه‌نویسی، خطایابی، کامپایل، انتقال به تراشه آردوینو و... را در یک محیط مجتمع انجام داد. تصویری از منوها و تنظیمات پورت و نوع تراشه را در ادامه ملاحظه می‌کنید. تراشه‌ای که من استفاده می‌کنم، آردوینو نانو با رابط CH340 چینی هستش که تقریبا دشوارترین مراحل نصب و راه‌اندازی را در بین همه تراشه‌های آردوینو دارد و برخلاف تراشه‌های اصل آردوینو که نیازی به نصب هیچگونه راه‌انداز ندارند، یک فایل راه‌انداز (CH34x Driver) نیز برای شناسایی اینها باید نصب شود.